Anthonyfragoso22 Anthonyfragoso22
  • 11-09-2022
  • Mathematics
contestada

During one month , a homeowner used 200 units of electricity and 120 units of gas for a total cost of $89.20. The next month, 240 units of electricity and 200 units of gas were used for a total cost of $116.00. Find them cost per unit

Respuesta :

Otras preguntas

Erick, Mia, and Isabelle golfed 9 holes. Erick scored 10 more than Mia, and Isabelle scored 16 less than twice Mia's score. Use the drop-down menus to complete
Which of the following describes an advantage primary sources have over secondary sources for a historian?
A family’s phone number qualifies what kind of data
Who was the first person to see telemachus in town, and what is this person's reaction?
How to draw a right angle DEF
How much will you save if you buy an item listed at $175.50 at a 35 percent discount? savings = price × discount percentage
Solve: 2x + 12 - 7x = -2
Similarities and differences between baroque and classical music
Which type of market are you in if your firm, along with three other firms, controls 95% of the total music industry?
The attraction that occurs between two oppositely charged atoms is called