jessicalubajl3448 jessicalubajl3448
  • 12-09-2022
  • Business
contestada

If fixed costs are $242,000, the unit selling price is $120, and the unit variable costs are $74, the break-even sales (units) is:_________

Respuesta :

Otras preguntas

If we know the force, the distance, and the time we can calculate only power. work and power. only work. neither work or power.
Simplify the product using the distributive property (3h- 5) (5h+4)
algebra :) my favorite!The perimeter of a square is 80-64y units. Which expression can be used to show the side length of one side of the square? 16y(5-4) Each
For what purpose was the Women’s Christian Temperance Union formed? a. to improve workers’ conditions b. to gain universal voting rights c. to protect the ho
what is the sum of 2/9 + 1/9
A scientist studying insect starts with a population of 10. The population triples every hour. How many insects with be there in 20 minutes.
Read this passage. Then answer the questions below. PASSAGE Yoshi is hungry. Yoshi wants to eat. Yoshi walks to the store. Yoshi walks to the grocery store. Yo
What is 3.82 rounded to the nearest whole number
Christians were originally part of the Jewish faith in this context how was Jesus viewed as by his followers
a culture started with 2000 bacteria. after 8 hours , it grew to 2400 bacteria. predict how many bacteria will be present after 19 hours.