rosaliaempress6772 rosaliaempress6772
  • 13-09-2022
  • Mathematics
contestada

Ava bought snacks for her team's practice. she bought a bag of oranges for $2.71 and a 4-pack of juice bottles. the total cost before tax was $6.75. write and solve an equation which can be used to determine jj, how much each bottle of juice cost.

Respuesta :

Otras preguntas

How does 4/15=14/n? What does n equal?
Search results for "A shipment of 18 cars, some weighing 3,000 pounds, and the others weighing 5,000 pounds each. Together the shipment has a total weight of 30
Search results for "A shipment of 18 cars, some weighing 3,000 pounds, and the others weighing 5,000 pounds each. Together the shipment has a total weight of 30
List 3 commercial uses of sponges.
List 3 commercial uses of sponges.
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
How does 4/15=14/n? What does n equal?
Why does land heat up more faster than water?
C(squared)L(squared) + 100v(squared) = 100c(squared)I have to solve for L
How does 4/15=14/n? What does n equal?