naomig7455 naomig7455
  • 14-09-2022
  • Mathematics
contestada

Which describe unit rates? Check all that apply.

Nadia pays $30 for 2 baseball tickets.
A certain type of sailboat travels at 7 nautical miles per hour.
The cost of 3 hot chocolates is $2.
A summer camp provides 3 meals for each camper.

Respuesta :

Otras preguntas

meiosis amp biology lab
BEST ANSWER WILL GET BRAINLIEST!! What life quote has a great meaning behind it?
What are some ways to read faster
Simplify the expression.​ (Do not evaluate the exponents on coefficients in the​ answer.)[tex](-6p)^{4} (-6p)[/tex](Type your answer using exponential​ notation
Is 5 5/6 bigger then 5 5/10?
my boyfriend asked me to marry him. i love him so much. what should i say
Subtract. (3x+4)-(x+2)
What are the parts of the end of a neuron cell
Pierrot Lunaire is a setting of A. 6 song for percussion ensemble B. 3 plays for string puppets C. 21 poems for voice and small ensemble D. 8 art songs for voic
Scientists studying the same hypothesis about cancer have gotten the same result even though they have examined the hypothesis using procedures.What could be sa