aquartapella0930 aquartapella0930
  • 11-10-2022
  • Chemistry
contestada

balanced net ionic equation Pb2+(aq) + S2−(aq) → PbS(s)

Respuesta :

Otras preguntas

Could an organism survive without one of its organs
What is 16 divided by 1/4
why did the United States avoid involvement in World War II until December 1941?
Hot dogs come in packages of 6. Hot dog buns come in packages of 8. Antonio will buy the same number of hot dogs as hot dog buns. How many hot dogs could he buy
Rick has 12 action, 15 comedy, and 9 drama DVDS. find the ratio of action DVDS to the total of DVDS. Then explain its meaning how would I do this problem?
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Why is american dream is not worth pursuing ?
what is a good attention getter for starting a essay about my plans after high school
Why is american dream is not worth pursuing ?
Hot dogs come in packages of 6. Hot dog buns come in packages of 8. Antonio will buy the same number of hot dogs as hot dog buns. How many hot dogs could he buy