boujeerat006
boujeerat006 boujeerat006
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

Nicole went for a drive in her new car. She drove for 169.6 miles at a speed of 53 miles per hour. For how many hours did she drive?

Respuesta :

Otras preguntas

if the temperature for the past 8 hours has been changing at a rate of -1.5 degrees each hour and it is currently 5 degrees the temperature 4 hours ago was
What structural feature of cells can allow molecules to flow directly from the inside of one cell to the inside of the next? (a) cilia (b) plasmids (c) plasmode
1/3 of a cup of flour is used to make 6 cinnamon rolls. How much fliur is needed to make 1 cinnamon roll?
5^3x=(1/125)^(x-1) a. no solution b.1 c.2 d. 1/2
Which statement about anaerobic exercises is true?
match each point with one of the following fractions: 5/6, 7/12, 1/8, 5/16
Each region of texas contains its own unique?
A 5 lb. bag of organic all-purpose flour costs $6.76. What is the unit price? _ per pound
Troy and Lazetta are solving the following word problem. Rosalie's cat weights 9.8 pounds and her dog weighs 25.4 pounds. What is the weight of both animals com
Which of the following would most appropriately state the theme of a story? a. a man went to the store and spent too much money. b. men are stupid. c. it's e