rylie2666 rylie2666
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 429 g piece of cheese costs $9.50. What will be the cost for 1.42 kg of this cheese?

Respuesta :

Otras preguntas

2.61 is 5.8% of what number?
Someone please help me real quick
Yesterday I drove 9 hours at a speed of 120 km/h.how many kilometres did i drive
In what circumstances would you use "Qui est-ce" over "Qui est", or vice versa? Are they interchangeable expressions?
10.Which device is designed to produce mechanical energy? (1) a fan (2) a battery (3) a lamp (4) an oven
an essay of 300 words how do you see the word in 50 yeras?
What are details/evidence of a Prokaryotes? please help and thank you.​
Maria buys 15 sarees. Each saree cost Rs. 525.50 Money spent by Maria is
why drainage Density change during the year​
A car dealership paid $9,000 for a car. The sticker price is $10,395 for a customer to buy the car. a. What’s the markup in dollars? b. By what percent is the m