WHATSKHWSDDBDBDB
WHATSKHWSDDBDBDB WHATSKHWSDDBDBDB
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

Olivia bought snacks for her team's practice. She bought a bag of chips for $2.25 and a 8-pack of juice bottles. The total cost before tax was $11.69. Which equation could be used to determine j, how much each bottle of juice costs?​

Respuesta :

Otras preguntas

There are 50 questions to answer in a trivia contest. Each player starts with 100 points. He or she earns 10 points for each correct answer but loses 4 points w
Verify the identity sec(beta) - 1 / cos(beta) = sec(beta)
The sum of two numbers is 95, and their difference is 61. What are the two numbers?
solve the missing measure of a square, when P=76inFormula: P=4s
is it true or false that after the american revolution conflicts in the northwest territory erupted between remaining british soldiers and native americans
There are 50 questions to answer in a trivia contest. Each player starts with 100 points. He or she earns 10 points for each correct answer but loses 4 points w
How long was a million days ago in hours?
what do you call two ratios that have the same value
Verify the identity sec(beta) - 1 / cos(beta) = sec(beta)
Verify the identity sec(beta) - 1 / cos(beta) = sec(beta)