savvashelper
savvashelper savvashelper
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

Challenge You buy 3.17 pounds of apples, 1.35 pounds of pears, and 1.78 pounds of oranges. What is your total bill?
Grocery Store Prices
Item
Cost
Apples
$1.19 per
pound
$1.29 per
pound
$1.09 per
Pears
Oranges
Your total bill is $
(Round to the nearest cent as needed.)

Respuesta :

Otras preguntas

You bought a new fish aquarium with the dimensions of 55 cm x 100 cm x 80 cm. what volume of water should you put in it? Show your work
The cloud of interstellar dust and gas that forms a star is known as a A. protostar. B. white dwarf. C. red giant. D. nebula. User: 15. With an average surfac
The last great empire centered in Southwest Asia was the _______ Empire. A. Byzantine B. Mongol C. Ottoman D. Roman
what causes the colors observed during a flame test
Which 1896 Supreme Court case resulted in the “separate but equal” doctrine? Plessy v. Ferguson Williams v. Mississippi Brown v. Board of Education Wells v. Mem
Common multiples of 4 and 7
Which component of a virus is lacking in a cell?
Does 893 hundreds round up or down
what multiplication fact can be found by using the arrays for 2x9 and 5x9?
How to use basically and salaries in a sentence