kaiyahhhh48 kaiyahhhh48
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

A package of 3 pairs of insulated socks costs $15.87. What is the unit price of the pairs of socks?
The unit price is $
per pair of socks.

Respuesta :

Otras preguntas

Is three fourths greater than nine tenths ?
Factor completely: X2-7x-30
12-[20-2(6^2/3•2^2)]
126/399 in simplest form?
What is the square root of 108 divided by the square root of 2q^6?? I really REALLY need the answer fast!
126/399 in simplest form?
1. 14 minus the quotient of 25 and p 2. a number w tripled plus t quadrupled 3. the product of 13 and m plus the product of 2.7and n 4. the product of 2 times
3 1/9 dived by 2 2/5
A meta-analysis (Anderson & Bushman, 2001) reported that the average correlation between time spent playing video games ( X) and engaging in aggressive beha
Which of the following normally results from meiosis in a human cell that contains 46 chromosomes? A. an egg cell with 46 chromosomes B. a liver cell with 23