bucksforlife660 bucksforlife660
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

Grayson bought snacks for his team's practice. He bought a bag of popcorn for $3.50
and a 5-pack of juice bottles. The total cost before tax was $11.05. Write and solve an
equation which can be used to determine j, how much each bottle of juice cost.
Equation :
And Answer J=

Grayson bought snacks for his teams practice He bought a bag of popcorn for 350 and a 5pack of juice bottles The total cost before tax was 1105 Write and solve class=

Respuesta :

Otras preguntas

If light travels 671,000,000 miles per hour, how many miles will it travel in one minute?
Verify the identity sec(beta) - 1 / cos(beta) = sec(beta)
If light travels 671,000,000 miles per hour, how many miles will it travel in one minute?
What does y-intercept represent?
There are 50 questions to answer in a trivia contest. Each player starts with 100 points. He or she earns 10 points for each correct answer but loses 4 points w
graph x+2 is greater than -2
graph x+2 is greater than -2
Taylor wants to make 2 1/2 times the quantity given in a recipe. The recipe calls for 1 3/4 cups of flour. How much flour will Taylor need?
Verify the identity sec(beta) - 1 / cos(beta) = sec(beta)
what is x3+3x2-x-3 factor by grouping