matoselisa13 matoselisa13
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada


FRUIT Shelly buys fresh fruit from a fruit stand. Cherries cost $6 per pound and oranges cost $4 per pound. She has $60 to spend. The table
shows the function relating the number of pounds of cherries, x, and the number of pounds of oranges, y, shelly could purchase. Please help me fill in the blanks!!

FRUIT Shelly buys fresh fruit from a fruit stand Cherries cost 6 per pound and oranges cost 4 per pound She has 60 to spend The table shows the function relati class=

Respuesta :

Otras preguntas

Let n equal a certain number. If five times the sum of the number and -1 is equal to 15 less than the product of 3 and the number, what is n? Solve A=P+PRT "f
how many moles are in 18g of sugar(C6H12O6)
During colonial times, a system of international interdependence developed between the American colonies and Europe. Which of the following correctly illustrate
solve for W. 1/2w + 2 = 4
Look at the picture for the question please show work.
What are causes and effects of unemployment?
Given that angle E C A and angle E C D are supplementary, what is the measure of angle E C D?
Michael made a baby quilt that was 3 feet wide. It's perimeter was 16 feet. What was it's area?
Why was Roe v. Wade a controversial case? It challenged bans on birth control being used by married couples. It supported the legality of separate but equal fac
what does 3,676,487 rounded to the nearest thousand?