btssugastan1 btssugastan1
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

at a delicatessen, ham costs $2.49 per pound and swiss cheese costs $3.79 per pound. The customer has $9.50 to spend on 2 pounds of ham and some cheese. how much cheese can she purchase? write an equation and solve it.

Respuesta :

Otras preguntas

What is 12% of 85 im having a hard time with this question
Could an organism survive without one of its organs
Wh does a soccer ball that is quickly rolling across a grass field slow and finally stops rolling
why did the United States avoid involvement in World War II until December 1941?
What is the answer for this equation? -6x = -36
A process with less than 100% efficiency is?
Describe the conditions necessary for the variance to have the value zero.
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Could an organism survive without one of its organs
What is the answer for this equation? -6x = -36