kodigamesrock
kodigamesrock kodigamesrock
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs $1.50 per pound. She sells the mix for $2.50 per pound.

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=
A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=

Respuesta :

Otras preguntas

Paige is planting three rectangular vegetable gardens. Each
In which sentence does the noun phrase " a high-pitched screech" act as the subject? A. A crow's call, a high-pitched screech, startled the family. B. We heard
Ron is writing an analytical essay on the play Romeo and Juliet. Why would he most likely benefit from seeing a live performance? because he can write a review
Find the y-intercept of the function y=-2/3(x-1)+7.
Read this quotation. “I think that it is high time that we remembered that the Constitution . . . speaks not only of the freedom of speech but also of trial b
differentiate between the habitat and niche of an organism that is found in your community
Greek scientist who created a model of the universe that became the conventional wisdom of the scientific world for 1300 years.
What is vector quality
HELP PLS Order 19, 18.2 19.03 and 18.231 from greatest to least
Both the Shang Dynasty and the Xia Dynasty were located along what river?