t4t7ck8wns t4t7ck8wns
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

Ms. Gallo buys a 64-ounce of peanut butter for $6.33. What is the cost per ounce

Respuesta :

Otras preguntas

How do cells in animals such as mammals and other vegetables get the resources they need to survive?
The scale model of a skyscraper being built is 4.2 feet tall. a. When it is finished, the skyscraper will be 525 meters tall. What scale was used to make th
Megan and Kate decided to race their bikes. If Megan can ride at 12 mph and Kate can ride at 16 mph, how long until they are 1 1/2 miles apart?
what is hume's fork?
the kinetic theory explains the ability of gases to be forced or squeezed into smaller volumes. What is the ability called ?
Help me to understand this: V=lwh; l=14, w=8, h=3 (volume of a rectangular box)
What country funded the exploration of Leif Ericsson
There are 32 students in a class. Nine of thoseare women. Whta percent are men?(round to the nearest tenth)
simplify the following: 5x-4-8x+2
What is a simile for the word Eject?