almoosh almoosh
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 3 gallon bucket of paint costs $116.64. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

how do you do 2x-9=x+1
Nate solves the equation 3*5=15 by writing and solving 15:5=3. Explain why Nate's method works
Each one of the following sentences contains a clause. In which sentence is the clause used as an adverb? a. All of the delegates who have actual opinions shou
In Australia, most cattle ranching is found in a. South Australia. b. Queensland. c. New South Wales. d. Victoria.
John Rolfe and John smith were associated with the colony of ?
tanmayi wants to raise 175$ for a school fundraiser. she has raised 120$ so far how much more does she need to reach her goal?
solve 247÷10*2 and247×10*2
70 mL of liquid (density = 0.85 g/mL) is added to a graduated cylinder that has a mass of 60.75 g. what is the mass of the cylinder plus the liquid?
what are characteristics for scarcity
Which belongs in the blank space of the chemical equation for the burning of fossil fuels below? Fossil fuel + oxygen gas  _________ + water + heat