alexanomari991 alexanomari991
  • 12-12-2022
  • Mathematics
contestada

6 pounds of coffee costs $14.99what is the cost per ounce

Respuesta :

Otras preguntas

If (1/4) of (4/3) is subtracted from 2, what is the resulting value?
is the principle "separation of powers" evident in the US Constitution?
Which of the following statements is FALSE? A. Odysseus was the first to leave for Troy in support of King Menelaus. B. The Trojan War lasted 10 years. C. Odyss
When Charles Darwin published The Origin of Species, his theory of evolution was not accepted by everyone. Why did people reject Darwin’s theory? a.People had a
how do you convert 3/11 to a decimal equivalent using long division
what did john white think the great fire was?
a woman owns 21 pets .Each of her pet is either a cat or a bird.If the pets have a total of 76 legs, how many birds does the woman own
Tribes such as the Algonquian, Cherokee, and Iroquois lived in the Eastern Woodlands. Where are these woodlands located? on the eastern slopes of the Rocky Moun
The change of state from liquid to gas is called
Which verb agrees with its subject? The Missouri and Mississippi rivers __________ the two longest rivers in the United States. A. is B. are C. has been D. was