Thgtfe Thgtfe
  • 12-12-2022
  • Mathematics
contestada

Jim has to choose between two gym membership plans. Plan A: $50 monthly membership fee and $10 per visit. Plan B: $25 one time membership fee and $15 per visit. How many visits must Jim make to make Plan A the cheaper option?
How many visits for them to cost the same?

Respuesta :

Otras preguntas

(5, -1), (2.4) answer 1: 5/3 answer 2: -5/3
Rewrite the following expression in standard form by finding the product and collecting like terms. β…” + β…“ (ΒΌ f - 1 β…“ )
HELP!! Does anyone know what 0.08 is in word form?
The invisible spectrum contains all the colors of the rainbow. A.)True B.)False
In the function m=4n, n is the...
Pls help me with this answer
how do i do this? i know how to do box method for factoring polynomials but this literally killed my brain bestie pls help me
Marsha made 8 identical bags using 3 yards of fabric. How much fabric did Marsha use for each bag?
Which of these titles will work in Java syntax? hello world Helloworld helloworld HelloWorld
The monthly rents (in dollars) paid by 9 people are given below. 845,865,880,945,955,995,1020,1040,1140 Suppose that one of the people moves. His rent changes f