malachibarnett malachibarnett
  • 14-12-2022
  • Mathematics
contestada

I bought 7 boxes of pencils for $23.65. How much would just one box cost? What is the unit rate?

Respuesta :

Otras preguntas

Briefly discuss the role of the Financial Manager.
A client is recovering from surgical repair of a dissecting aortic aneurysm. which assessment findings indicate possible bleeding or recurring dissection?
Cancer is the leading cause of death among adults in the united states. true false
How is the United States and it’s policies influenced by global concerns?
Methane, a component in natural gas, can be used as a fuel in combustion reactions. What is the maximum amount of work (in kJ) that could be supplied by the fol
The business structure that is linear and has producers at one end and consumers at the other is known as a(n)?
Write a Story with 270 words which include the Sentence, When she asked why I was So nervous about going there I didn't know what to say.
A group of friends wants to go to the amusement park. they have $86 to spend on parking and admission. parking is $5, and tickets cost $13.50 per person, includ
When the user presses enter in a jpasswordfield, the gui component generates an ________, which is processed by an object that implements th
A 42-inch board is to be cut into three pieces so that the second piece is twice as long as the first piece and the third piece is 3 times as long as the first