saleyshahubb saleyshahubb
  • 14-12-2022
  • Mathematics
contestada

marco has $6 to spend. a sundae costs $3.25 plus $.65 per topping. How many toppings can her order? write an solve an inequality.

Respuesta :

Otras preguntas

Plz help thx! a) y+1=x b) –2y–4=–3x
What r the factors of 189
Can someone help me with 11 please
A student has passed 60 percent of the 20 quizzes he has written so far successfully. If the student writes 50 quizzes during the year, and passes 80 percent of
Please help me with this—- Thanks:)
a) release of toxic gas b) production of loud sound c) emission of very bright light d) generation of thermal energy please help <3
Why did wingina stop giving food to the colonist
if FG= 2units FI=7 units and H1= 1 unit what is GH
A store that buys and sells used video games buys a game at a cost of ​$9 and sells it at a selling price of ​$12. Find the markup. Then find the percent mark
what is y=x by a vertcal stretch of 5