erinpittman08 erinpittman08
  • 14-12-2022
  • Mathematics
contestada

A company orders 8 boxed lunches from a deli for $99.60. If each boxed lunch costs
the same amount, how much do 26 boxed lunches cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Transversal CD cuts parallel lines PO and RŚ at points Xand Yrespectively. The point nearest to Cis X, and the point nearest to Dis Y. Points Pand Rlie on one s
Timeline of Modern China Listed in the Item Bank are a number of key events from this field. Some events have more details available when you click on them. Dra
In Ireland, the number of Irish speakers significantly decreased during British Colonialism. Now, although most Irish people speak English, they are required to
Factor the expression 32x+24 using the GCF.
Menchies yogurts cost .49 cents an ounce each have 4 ounces how much would that be for 600 people
Is 11/12 greater than, less than, or equal to 3/4
Your answer must be simplified. \dfrac x3\geq-33 3 x ​ ≥−33
-----------How do you find a hollow cylinder volume
A 20.0 kgkg rock is sliding on a rough, horizontal surface at 8.00 m/sm/s and eventually stops due to friction. The coefficient of kinetic friction between the
PLEASE HELP ASAP WILL MARK BRAINLIEST. In two to three sentences, explain how you would factor the following expression: 63y^2+35y+28