netty752001 netty752001
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

Mia went to the store and bought 3 3/4 pounds of organic peaches for $16 what is the cost per pound of organic peaches 

Respuesta :

Otras preguntas

Discuss the distribution of earthquakes and volcanoes in relation to the crustal plates. Are they scattered all over the plates or is there a pattern? Describe.
Which characteristic could help you distinguish between types of fungi? (2 points) A.The spores made by the fungi B. The color of the fungi C. The gr
The elephants neck looks like __________________________. The gazelle's neck looks like ____________________________. The flamingo's neck looks like __________
Analyse the following graph and select the best math for the best slope of the graph
If a torn anterior cruciate ligament (acl) is not properly repaired, the consequences could include the inability to prevent ________. if a torn anterior crucia
The length of a rectangle is 3 feet less than twice the width of the rectangle. if the perimeter of the rectangle is 204 feet, find the width and the length.
hich is one type of play that Shakespeare wrote? A. musicals B. histories C. burlesques D. passion plays
Prompt: Cristian works 15 hours a week at his uncle’s auto shop. He makes $8.25 per hour. In addition, Cristian works for his mother at the hair salon cleaning
Can someone please help me with this question. I need this ASAP
​carl's wife juanita is unhappy that her husband's new shift as a security guard is from 11:00 p.m. to 8:00 a.m. she complains to her husband that since he star