calliannahowell calliannahowell
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

Stan bought 8 fish for f dollars and a fish
tank for $60. Write an expression to
represent this situation.
If each fish cost $2.35, how much did he
spend.

Respuesta :

Otras preguntas

Bob rents a dump truck. The dump truck costs $85 per day and $0.35 per mile. Which expression below would help Bob figure out how much (p) the rental will cost
Which of the following is the best definition for the term interrogative pronoun? O A. A pronoun that is used for questions O B. A pronoun that reflects ownersh
how do you think bryce felt about losing to austin in you-tubers vs tik-tokers? choose the best answer.a. patheticb. determinedc. embarrassedd. proud
Punctuation--Explain how we can use punctuation to help the flow of our sentences and to enhance meaning in our writing. Please help
Where is point B? (im also not good at these at all)
A general educator and special educator are co-teaching in a first-grade classroom. Each morning, they begin the day by breaking the students into small groups
Write the correct form of the verbs inbracket (begin)In two weeks, Iclassmy class​
A force of 20000N acts on the raft in the direction down State the name given to the force shown by arrow in Fig. Calculate the mass of the raft.
Việc áp dụng khai báo hải quan điện tử có áp dụng chữ ký số, đem lại những lợi ích gì cho doanh nghiệp cũng như xã hội trong xu hướng chuyển đổi số hiện nay
Select the correct answers. Read the following excerpt from Alfred Noyes’s narrative poem "The Highwayman." Which three literary elements do these stanzas conta