jacemanners810 jacemanners810
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

7) What is the better deal? A 12 pack of gatorade for $25.20 or a 15 pack of gatorade for $33?

Respuesta :

Otras preguntas

Please help ASAP! Will mark brainliest
Which function is described by the values in the table?
what is the equation of the line that passes through the two points (-2,3) and (2,-3)?
Help me with this please
Identify two dominant topographical features of the Greek [Balkan] Peninsula.
1. 4 to the 7th power = 2. 3.6 to the 47th power = 3. 12 to the 15th power = 4. X to the 100th power = 5. 7/2 to the 21th power =
One tank holds 300 litres more than another. If the smaller is two-thirds full, it holds as much as the larger when it is half full. What is the capacity of eac
During 2010, Raines Umbrella Corp. had sales of $900,000. Cost of goods sold, administrative and selling expenses, and depreciation expenses were $575,000, $125
HELP PLEase ASAP:}}}}}
Read each of the statements below. If you agree with the statement, write “agree.” If you disagree with the statement, write “disagree.” Then, explain your choi