oc887486
oc887486 oc887486
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

A teacher buys a yogurt cup for $2.00 and a textbook for $13.00 for each student in their classroom. The teacher spends a total of $405.00 for all of the yogurt cups and textbooks.

Respuesta :

Otras preguntas

Simplify (0.6x^4)(0.2x^6)
In a market economy, motivates both buyers and sellers.
The points (6, - 5) and (4,p) fall on a line with a slope of - 3. what is the value of p?
Use the chain rule to find dz/dt. z = 6 + x2 + y2 , x = 3 ln t, y = cos t
The standard form of the equation of a parabola is x=y^2+6y+1 what is the vertex form of the equation
Present three examples that illustrate how all decisions involve trade-offs
There are 125 blades of grass in a square cm of lawn. assuming the grass stand is even, how many blades of grass would be found in a lawn measuring 8 meters by
In the word intrahepatic, the prefix intra- means ____________ the liver.
The finite sequence whose general term is an = 0.17n2 - 1.02n + 6.67 where n = 1, 2, 3, ..., 9 models the total operating costs, in millions of dollars, for a c
How do you change a ratio into a fraction baseballs to basketballs