kwgassman kwgassman
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

A coffee shop sells a mug for $8.95. Each refill costs $1.50. Last month Rose spent $26.75 on a mug and refills. How many refills did she get?

Respuesta :

Otras preguntas

Giving Brianliest!! Please help. 1. In two or more complete sentences, explain whether or not the franchise owner is collecting data that will be representative
Please help me with this question. This Venn diagram shows sports played by 10 students. Let event A = The student plays basketball. Let event B = The student p
Why Do people break social norms
M is the midpoint of QR M = (-2,6) Q= (8,-10) R = ????
When a driver presses the brake pedal, his car stops with an acceleration of -0.5 m/s². How far will the car travel while coming to a complete stop if its initi
What happens when you rub acetate paper with a glass rod?
I need help with french please help!!! ASAP!!! I am confused and really need help! All know is I have one little sister names Liz and my dad is 46 and I am 16 y
Find 7 1/2 divided by 2 1/2. Simplify and write as mixed number
One purpose of contract law is to determine which agreements are worthy of legal enforcement.
Find 5 7/9 divided by 3. Simply & write as mixed number.