londzzz londzzz
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

A package of 3 pairs of insulated socks costs ​$21.87. What is the unit price of the pairs of socks ​?

Respuesta :

Otras preguntas

The graph shows the cost per day for renting a car. Which statement is true? A) The rental cost is $150 per day. B) The slope of the graph is zero. C) The gra
Is a lower aerobic capacity an improvement?
Which cell lacks a nucleus
The girl sat in the boat. She stared at the shore. The girl thought about the boy. She was sad he left. She cried softly in her hands. In at least 100 words,
. 491 ÷ 9 = A. 54 r5 B. 56 r6 C. 57 r5 D. 51 r3
Which are examples of unit rates? Check all that apply. A) 100 students for every 2 buses B) 1 teacher per 25 students C)4 pencils for each student D) 8 studen
A set of equations is given below: Equation C: y = 6x + 9 Equation D: y = 6x + 2 Which of the following best describes the number of solutions to the given set
What’s the main idea of this paragraph? Read passage 1st!!
can u tell me the answers for all of the questions?
Question 1(Multiple Choice Worth 3 points) In the lesson, you played the role of a juror in the case of State v. Justin B. Goode. What type of case was it, and