2003567anieves 2003567anieves
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Cashews cost $9.90 per pound. If
Henry buys 2.45 pounds of
cashew, what is the total cost?
*Round to the nearest cent*

Respuesta :

Otras preguntas

(−5/6x−7/12)−(−1/3x−1/4)
22/39 of 3/11 plz help asap :)
2. A company makes parts for a machine. The lengths of the parts must be within certain limits or they will be rejected. A large number of parts were measured a
What were the advantages and disadvantage is for Greek society when considering the physical features of the region?
What is the range of y = sin x? A. In 72 T o B. -1Sys1 c. -1SIS 1 o D. All real numbers
Please help WILL MARK BRAINLIST!!!!
1. What does the word clue mean? A. antonym B. hint C. neglect D. synonym tras to his custo with a movie and everyone cheer
Some countries pursued a policy of _________, or supporting neither side of the war. A) mobilization B) militarism C) ultimatum D) neutrality
Is the phrase They were born and reared an objective pronou
Pls HELPPPPPP!! the answer