NanylaH
NanylaH NanylaH
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Christine got a prepaid debit card with $2s on it. For her first purchase with the card, she bought some bulk ribbon at a craft store. The price of the ribbon was 14 cents per yard. If after that purchase there was $18.42 left on the card, how many yards of ribbon did Christine buy?

Respuesta :

Otras preguntas

Which lslamic empire controlled territory in Europe during the early modern era?
A store sells snacks by weight. A six ounce bag of mixed nuts costs $3.60. Will a two ounce bag of nuts cost more than or less than $1.25?
I need any good information on the book called "Things Fall Apart" by Chinua Achebe.
43​% of men consider themselves professional baseball fans. you randomly select 10 men and ask each if he considers himself a professional baseball fan. find th
What rumor is spreading about surrounding villages and the lottery?
which of the followimg statement is false
The students using laptops were in fact more likely to take copious notes, which can be beneficial to learning. but they were also more likely to take verbatim
Pls answer I will give brainliest
Please help thanks!!
Rachel cut herself and is bleeding heavily how should she responsibly handle her injury