4013726 4013726
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Think About the Process At a​ supermarket, a​ 6-ounce bottle of brand A salad dressing costs​ $1.56. A​ 14-ounce bottle costs​ $3.36. A​ 20-ounce bottle costs​ $5.60. What unit prices do you need to know to find the best​ buy? What is the best​ buy?

Respuesta :

Otras preguntas

What was Rudolph's punishment for his red nose?
Write the fowling decimal as a fraction or as a mixed number in simplest form 3.56
In the inspirational 1946 film, It's a Wonderful Life, what's the name of George Bailey's guardian angel
describe shakespeare's theatre?
how solve this x+y=5 X-y=7
When the first two political parties developed in the late 1700s, what issue divided them most clearly? whether the nation should add states and territories or
220 is 95.3% of what number?
56 is 70% of what number
How did the black death contribute to the decline of the manor system?
Which of the following is the BEST example of an appropriately-narrowed topic for an informational research paper? Abraham Lincoln the Gettysburg Address how th