KappaKlysm KappaKlysm
  • 16-01-2023
  • Mathematics
contestada

Jim is going to buy donuts for his family. Each donut costs $1.45. If the number of donuts Jim buys is represented using the letter d, which expression represents the total cost?

Respuesta :

Otras preguntas

what happened at the meeting at medicine lodge?
What is 10% less than 3,000?
Compounds that are formed when two or more atoms combine to form molecules are called?
rounding or compatible numbers to estimate the sum of 87+34=
Is 1/8 rational or irrational?
What is meant by the quote that Henry Ford "freed common people from the limitations of their geography"?
How do the Punnett squares for a monohybrid cross and a dihybrid cross differ?
What does the term linkage refer to?
Solve the equation 4 1/5+b= 9 3/5 b=---and if you could work it out and show me that would help a lot.
The most commonly used method to connect to a WAN is through the telephone system. To do so, what piece of equipment would you require?