u29thendricks u29thendricks
  • 17-01-2023
  • Mathematics
contestada

If 4 pineapples cost $9.60, what is the cost of 10 pineapples? Use unit costs and show your work.

Respuesta :

Otras preguntas

Suppose that h(x) = x2 +1 and h(b) = 26. What is a possible value of b?
What is the figurative language used in A Light Exists In Spring, By Emily Dickinson, and what type of poem is it?
Solve to find the answer of blue pills Mr body took: number of blue pills, b, mr mattics give him was 3 more than the number of green pills,g, total number of p
Write the equation of a line in slope intercept form of a line that has a slope of 3/2 and contains (6, -2).​
Jamal used 1/3 yard of ribbon to tie a package and 1/6 yard of ribbon to tie a bow. How many yards of ribbon did Jamal use?
help! Solve for the value of k
The goal is to express dislikes and likes in Spanish.
According to Polybius, how democratic was the Roman Republic? (Thank you to the people who helped on this assingment earlier!) ^^
complete paragraph please i need answer​
1+1 JK- GIVE ME ADVICE ON HOW I CAN WATCH ANIME ON MY SCHOOL COMPUTER :)