iqralove2323 iqralove2323
  • 13-05-2023
  • Mathematics
contestada

If a 24 ounce bag of candy cost $6.00, what is the unit rate,
which is the cost of 1 ounce of candy?

Respuesta :

Otras preguntas

There are 15 black mice in a cage. The ratio of all mice to black mice is 5:1. How many mice are in the cage?
what is the factor rainbow of 42
what's the GCF of 28 and 70
The amount of cloud cover on a given day is an example of _____. A. climate B. latitude C. weather D. precipitation
sqrt(2−7x) -sqrt(x 3) =3
why does the us government have limited power
On the eve of World War I, Bosnia was ruled by a. Serbia. c. Austria-Hungary. b. the Ottoman empire. d. Germany.
how can you write 37.025 written in Word form
True or false An upward fold in a rock is called a plateau.
Explain how you can find 3*584 using expanded form