8chiyakam 8chiyakam
  • 14-05-2023
  • Mathematics
contestada

A 500g packet of beans costs £1.55. A 125g packet of the same beans costs £0.36. Which packet is better value for money?

Respuesta :

Otras preguntas

2х + 5y = 16 3х – 5y = - 1
Examen del capítulo, 2A PARTE I: Vocabulario y gramática en uso A. Rosaura is a bit nervous before her audition, so her friend Alberto tries to calm her down. W
please help me asap.​
WILL MARK BRAINLIST PLS HELP ME..​
Essay on why online learning is better than in the classrooom
WILL GIVE BRAINLIEST!Think like a playwright. Describe a situation full of dramatic irony that would make a good plot for a one-act play. Then describe the part
A hit-and-run accident has left a pedestrian injured. The investigators have used eyewitness testimony and motor vehicle records to narrow down the list of susp
Question:Which of the six essential elements of Geography is discussed here? What information is presented that helped you determine which element is being disc
Solve 3/2 x 90 and (90+45) and (2b-90) B = 90
Match the equivalent expressions