amberbeck257 amberbeck257
  • 12-01-2024
  • Mathematics
contestada

Amber+and+Blake+each+wrote+an+equation+for+linear+function+graphed+below+which+students+equation+is+correct

Y-4=-2/3(x-9). Or 2X +3y= 30

Respuesta :

Otras preguntas

What does とおくに行きます translate to in English
how do you figure out a square root
I need the answer *ASAP* PLEASE HELP
A subway ride for a student costs $1.25. A monthly pass costs $35. Write an inequality that represents the number of times, x, you must ride the subway for the
solve the logarithmic equation using properties of logs. Round to the nearest thousandth if necessary log 2x+logx=2
Which two subjects were major focuses of Oklahoma's institutions of higher learning around the time of statehood?
If something coast 10.99 and it’s 10% off how much would it cost
Can someone solve this for me please?!?
Linda buys pack of 9 towels for $24.30. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent
Why is large-scale nuclear fission a rare phenomenon on Earth? A. There isn't enough energy to start a chain reaction in nature. B. There are no naturally occur