5mbb4cx2w4 5mbb4cx2w4
  • 15-01-2024
  • Mathematics
contestada

Mia Buys 4 1/5 of plums the total cost after using a coupon for 55 cents of her entire purchase was $3.23 if c repersents the cost of the plums in dollars per pound what equation could repesent the situation

Respuesta :

Otras preguntas

What is the answer for this equation? -6x = -36
Danny reads 4 pages of a book each day.After 12 days, hes still has 82 pages left to read.How many pages does the book have?
Wh does a soccer ball that is quickly rolling across a grass field slow and finally stops rolling
What did the geography of Greece helped create?
What is 16 divided by 1/4
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
What did the geography of Greece helped create?
You are standing 100 Meters away from your car when an alligator appears 20meters away from you on the opposite side and you start to run with a speed of 5m/s w
Why is american dream is not worth pursuing ?
What is 12% of 85 im having a hard time with this question