jstokes17741 jstokes17741
  • 16-01-2024
  • Physics
contestada

The equation c=24n² represents the cost, c, in dollars, of buying n tickets to a play. Jim's ticket order cost $98, and Larry's ticket order cost $170. How many more tickets did Larry buy than Jim? a. 2
b. 3
c. 4
d. 5

Respuesta :

Otras preguntas

Calculate the number of grams in 1.50 molecules of calcium chloride
hey beautiful people you all are worth every thing love your self!!!❤❤❤
Help plsssssssssssssss
Neptune’s rings were most likely formed by: Collisions between moons Static between moons Excess debris None of these is correct
the length of a rectangle is 3 meters less than twice the width. If the area of the rectangle is 537 square​ meters, find the dimensions
Simplify each expression using the order of operations a. −4(−4 + 3) + 2 power of 2
Write a word problem that could represent the equation below. Then solve the equation 7y + 3 = 101 -PLEASE HELP IM FR HALF ASLEEP-
students about a cheese pizza or pepperoni pizza how many branches were sold on Friday if you want cost $3.50 how much money will the cafeteria earn from all th
What is the better buy? 16 oz of goldfish for $4.75 9 oz of goldfish for $2.50
Simplify: −3(−6) + 11 =