praju0527 praju0527
  • 16-01-2024
  • Mathematics
contestada

Admission to an art show cost $9.50. Lunch at the Food Court costed $5.50. Find the total cost for four admissions to the art show and four lunches at the Food Court.

Respuesta :

Otras preguntas

How did the Iroquois eventually upset the balance of power between the French and the British?
if you were going to make segment marks on a chewy fruit worm without any marks,what would be the advantage or disadvantage of using a prime number of segments?
A 2 pound box of salt sells for $.89 and a 5 pound box sells for 2.09. What is the linear equation for this?
What is 6 and 7/12 as a decimal? a) 6.083333... b) 6.5 c) 6.583333... d) 6.71
How to solve this???
A 2 pound box of salt sells for $.89 and a 5 pound box sells for 2.09. What is the linear equation for this?
Could someone help please? The Sales S (in thousands of units) of a cleaning solution after X hundred dollars is spent on advertising are given: S = 10(1 - e^(k
I’m reading an excerpt from “On the Revolutions of the Heavenly Spheres” by Nicolaus Copernicus and it’s just explaining his idea of a heliocentric universe. Th
What is 2.05 rounded to the nearest tenth?
If z=4-3i write z squared + 17 in the form a+bi, a,b E R.. Hence solve k(z2+17)=|z|(1-i)