nerifrinot12 nerifrinot12
  • 15-02-2024
  • Mathematics
contestada

A nursery owner buys 7 panes of glass to fix some damage to her greenhouse. The 7 panes cost ​$18.55. ​Unfortunately, she breaks 2 more panes while repairing the damage. What is the cost of another 2 panes of​ glass?

Respuesta :

Otras preguntas

Jenna inherits 1,300 from her grandparents. How much will Jenna have in all if she invests in a cd for 2 1/2 years at a rate of 5.2
Match the first half of the sentence with the second half. (Be sure to match singular with singular and plural with plural.) 1. A mí, me gusta el gato. 2. A mí,
True or false A citizen is a person who is loyal to and protected by a state or nation, and who fits the nation´s requirements
Pineapples costs $1.20 for 4oz. what is the price per ounces
Help please I don't have this type of calculator, thank you in advance
who is Huckleberry Finn
the grapes of wrath how are the used car lot owners described in chapter 7
HELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLP PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEE HELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLP PLEASEEEEEEEEEEEEEEEE BRAINLESS FOR WHO EVER HELP ME after all the taxes are with
who is william t sherman
Find UW.(Please explain how you got UW so I know how to do the other ones!)