Mattsaman4162 Mattsaman4162
  • 15-02-2024
  • Business
contestada

A professor can grade a quiz in 30 seconds. Over the course of the academic year, he has six sections of a course with an average of 30 students and 10 quizzes in each section. He is paid $40/hr. How much is his annual quiz grading labor cost?

Respuesta :

Otras preguntas

When dividing rational functions, always multiply the original function by the divisor's _________
The Can Division of Sheffield Corp. manufactures and sells tin cans externally for $1.50 per can. Its unit variable costs and unit fixed costs are $0.24 and $0.
Oblicz obwod i pole trójkata prostokatnego o wysokości h=2√5
PLEASEE HELPP MEEE WITH NUMBER 5!!!!!!
QUICK! Farmer McHenry is going to sell his tomatoes at the farmer’s market. It costs Farmer McHenry $2.50 in gas, $1 for the stand, and $0.50 for price tags. Fa
Which of the verbs is a dative verb? Vergehen Danken Denken Trinken I will give brainliest
Although failure to vote is not punishable by law, how could voting be considered a responsibility of all citizens? PLEASE ANSWER FAST!!!
wwwwwwwwwwwwqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
what are these answers
Why would Americans fear Soviet communism after the war?