kidd21271 kidd21271
  • 11-03-2024
  • Business
contestada

Refer to Table 13-9. The average variable cost of producing 240 units is Table 13-9
Labor Output Fixed Cost Variable Cost
(Number (Units) (Dollars) (Dollars)
of workers)
0 0 30 0
1 100 30 15
2 180 30 30
3 240 30 45
4 280 30 60
5 300 30 75

a.$0.80
b.$0.32
c.$0.13
d.$0.19

Respuesta :

Otras preguntas

If you were wrongfully put into an insane asylum, how would you convince them that you’re actually sane and not just pretending to be sane?
The length and width of a rectangle are measured as 50 cm and 45 cm, respectively, with an error in measurement of at most 0.1 cm in each. Use differentials to
Two kinda of legal cases are
If you walk 5 blocks to school, then 5 blocks back home because you forgot your homework, then 5 blocks back to school, your distance traveled is _15_______, bu
2(X + 3) = x - 4.,.............,.......,..,.,..​
These ten chicken are for grandma. Which ones are the adjectives
of all western european countries which was the most influential in the 20th century
3+6 x 5+4 divided by 2-7
solve the proportion for v v/6=8/13 Round the nearest tenth
A circular pond 24 yd in diameter is surrounded by a gravel path 2 yd wide. The path is to be replaced by a brick walk costing $50 per square yard. How much wil