bafetikeleabetswe bafetikeleabetswe
  • 12-03-2024
  • Mathematics
contestada

9 A store sells Tastic rice in two different bags: 10 kg bag which costs R76,99 .2 kg bag which costs R16,99 Which of these two bags offer better value for money? Show ALL your calculations to justify the answer. ​

Respuesta :

Otras preguntas

______ was the strategy the US used to get close enough to attack Japan. Question 11 options: Thousand Islands Island Hopping Long Range attack China Plan
Find an equation in standard form for the ellipse with the vertical major axis of length 18 and minor axis of length 16. (2 points) x squared divided by sixty f
I need help doing this math h.w
What do you think will happen when you breed an alien with straight antenna to an alien with curly antenna?
No puede faltar en los cheques.
Which statement below is an example of an objective summary? A. A lawyer defends an innocent man and wins the trial B. Teachers are often burnt out and tired of
The defendant had a(n) ____ with only a judge deciding the case
A relationship in which two species live closely together and both benefit is
Find the slope of the line
James' grandmother passed away recently. Before her inheritance can be distributed to his relatives a tax is levied by the state. What type of tax is this?