MarbleMonkey1624 MarbleMonkey1624
  • 13-03-2024
  • Mathematics
contestada

5 tons of bark cost $17,500.00. What is the price per pound?____$

Respuesta :

Otras preguntas

What is the average of the integers from 25 to 41? 27, 33, 36, 66 ?
Which is not a theorem or postulate used to prove triangles similar? SSS SAS AA SSA
Triangle ABC is a right triangle. If side AC=5 and side BC=6, What is the measure of side AB?
Which one of the following passages best suggests an indirect cause?A. Because the cold front arrived, it snowed.B. If you mix pleasure and business, business s
Why do you think species remain in a stage of stasis?
What is the difference between rational and irrational numbers? And we believe whole numbers are 0 and any number after it to the positive side. What are the
How many muscles are there in each ear of a cat ?
what is the value of root 12+root 12+root12.... ...............to infinite
Light travels at a speed of 3.0 ´ 108 m/s. If it takes light from the sun 5.0 ´ 102 s to reach Earth, what is the distance between Earth and the sun?
which fraction is larger 1/3, 2/5, 8/15, 13/30. and how do i solve this