emory8230 emory8230
  • 14-03-2024
  • Mathematics
contestada

A 2-quart jug of juice costs $1.92. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

John can jog twice as fast as he can walk. He was able to jog the first 5 miles to his grandmothers house, but the he tired and walked the remaining 2 miles.If
What is the speed of a wave that has a frequency of 220 Hz and a wavelength of 0.39 m? A. 0.002 m/s B. 564 m/s C. 85.8 m/s D. 0.01 m/s
What is the policy of protecting the interests of people born in a country and limiting the rights of recent immagrants
Why does every decision involve trade-offs? A. because everyone’s resources are limited B. because everyone has to make sacrifices C. because some people have m
Don't be rude. Answer the questoin .​
Write 3 Federalists & Anti- Federalists and their idea.
oscar is buying soil for his plants. he needs to fill one pot with 8 cups of soil and another pot with 3 gallons of soil. if the price of soil is $2.50 per qua
You deposit $3000 in a bank account that pays 4% annual interest. Find the balance after 7 years if the interest is compounded quarterly.​
Prepare a dialogue between 2 friends about the”Prospects of development in our country Plz help me
I don’t understand this equation please help me