jlterryjlterry5677 jlterryjlterry5677
  • 15-03-2024
  • Mathematics
contestada

Megan enjoys consuming both cheese and fruit. Each kilogram of cheese costs P_(C) = $1, and each kilogram of fruit costs P_(F) = $2. Suppose that Megan buys:
a) only cheese.
b) only fruit.
c) a combination of cheese and fruit.
d) neither cheese nor fruit.

Respuesta :

Otras preguntas

Evaluate, f(x)=4x^2+1 given f(x)=f(x+h)-f(x)/h
An atom of this element has _____ shells and _____ valence electrons. (The element is hydrogen.)
Autobiography of an umbrella
What type of conflict is not having enough money Internal or External Conflict
find the x intercepts for the parabola defined by the equation below. y=x^2-9x+18​
Select ALL the correct answers. Natalie buys a new car. In the first month, the odometer on the car records 800 miles. From past experience, she expects to driv
Please help me. This is urgent
68.64 divided by 2.4 SHOW WORK PLEASE
a motor boat traveled 18 miles down a river in 2 hours but took 4.5 hours to return upstream. Find the rate of the motor boat in still water and the rate of th
which question is written in slope intercept form A) y=3x-2 B) x=1/2y+8 C)2x+5y=12 D) 3y=8x-5