Itzeddy1023 Itzeddy1023
  • 15-03-2024
  • Mathematics
contestada

Apoorva bought 26 kg of apples for rs 2,340. he sold them at a profit equal to the selling price of 6 kg of apples. then the selling price of apple per kilogram was: find:

Respuesta :

Otras preguntas

what were the reasons behind the fall of the Arab Empire
A man has a dream about a train traveling through a tunnel, which is interpreted by his therapist as representing his unhidden desire to engage in sexual interc
How did Egypt’s location make it an ideal center for a trade
Read this sentence: When the mayor behaved in a corrupt way, it made me feel concern. What is the best rewrite of the sentence? A. The mayor concerns me ov
The desert and tundra biomes receive about the same amount of rainfall per year. Compare the other characteristics of these two biomes.
For what value of x is line m parallel to line n?
Which action is viewed as the offical start of Civil war
A size 8 kids shoe measures 9 2/3 . If 5 pairs of size 8 kids shoes are lined end to end , then how many inches will they cover
What determines the composition of a rock? a. texture it has c. minerals it is made of b. deposition that occurs d. weathering of nearby rocks
how would you write a phrase that represents the expression 21 (x-7)