lesatlou0813 lesatlou0813
  • 11-04-2024
  • Business
contestada

10 kg Tastic rice Cost Price: R174,99 Selling price: R192,49. If the 10 kg Tastic rice is divided into 8 smaller packets. Calculate the selling price of ONE small packet. (2) ​

Respuesta :

Otras preguntas

What is 15% of 48,000 show the work
come up with a 4 step math problem that equals -1738
The distance between Cincinnati, Ohio, and charlotte, North Carolina, is about 336 miles.The distance between Cincinnati and Chicago, Illinois, is about 247 mil
slove a=lw for a if l=12m and w=6m
If a is an integer, when is a/b always equal to an integer?
do I put a comma before by the way
How many areas are bordered by other land areas?
What is 67.24 in a mixed number
True or false multiplying 0.001 is the same as dividing by 1,000?
Given m angle 1 = (2x+7) degrees and m angle 2 = (6x-9) degrees, find the measure of each angle if the angles are complementary.