g25mktcykb g25mktcykb
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of yogurt costs $5.52. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

A muffin recipe calls for 4 tablespoons of water to make 10 servings. How many tablespoons of water are needed to make 8 servings? Answers: A.
a bicycle has tires that are 24 inches in diameter whats the circumfrence of one tire?
what is 1.36,1.3 and 1.63 from least to greatest
What is the solution to the proportion?  X/45=8/18 Answers: A. X=16 B. X=20 C. X=35 D. X=101.25
hi um where does an apostrophe go in pilgrims place
1. Choose the correct form of who or whom to complete the sentence._____ is going with you to the park?       (Points : 1)
After excavating a lot, workers removed an estimated 7,000 cubic yards of dirt from the area. If this dirt were spread in an even layer over an empty lot with d
How would a person living in a moderate climate (not too hot, not too cold) most likely lose the greatest amount of water? A) perspiration B) Urine C) Exhalatio
what is 6.46,6.41 and 4.6 in order from least to greatest
hi um where does an apostrophe go in pilgrims place