mikepopmrpevb5x mikepopmrpevb5x
  • 11-09-2018
  • Mathematics
contestada

one package of blueberries cost 3. how many package can you buy for $9

Respuesta :

bxmbi2430
bxmbi2430 bxmbi2430
  • 11-09-2018

9 divided by 3= 6. You can buy 6 packages of blueberries for $9 dollars.

Answer Link
itsai7376p74zuj
itsai7376p74zuj itsai7376p74zuj
  • 11-09-2018
3 packages.

If one pack costs three dollars, then nine divided by three is three, thus making the final answer three.

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

If you were to use the substitution method to solve the following system write the new equation after the expression equilavent to x from the first equation is
Which layer is between the asthenosphere and the outer core? Crust Inner core Lithosphere Mesosphere
sketch the graph of y (x +3)2-4 and identify the axis of symmetry.
How does one get 8.0 A? The answer is D
what is the solution of the system of equations . 4x-5y=-17 , x+6y=61
What campaign promise was George H.W. Bush most famous for? a. Health insurance for everyone! b. No more social security! c. No new taxes! d. A brand new ta
please help please , thanks
F(x)=4x^2+1 and g(x)=x^2-5 fins (f+g)(x)
For each growth rate below, use the rule of 70 to calculate how long it will take incomes to double. instructions: round your answers to one decimal place. year
Someooonnnneeee please help