shay2times shay2times
  • 13-09-2018
  • Mathematics
contestada

You sign up for 13th weeks of swim lessons.There is 26$ sign up-fee. The total cost is $325 What is the cost per week?

Respuesta :

15MPS
15MPS 15MPS
  • 13-09-2018
So you wanna take the total of $325 and subtract the original fee of $26 so you have $299. You take the $299 and divide it by 13. That gives you $23, your answer is 23.
Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?